قیمت لوله

 

لوله داربستی

داربست یک سازه فلزی تشکیل شده از لوله های داربستی است که برای دسترسی به نقاط دشوار به هنگام ساخت یا تعمیر ساختمان ها و سازه ها بکار میرود. داربست های فلزی قالباً از لوله های ۶متری،۳متری ، قالب و بست تشکیل میشوند.ولی چون ساختمانها در متراژهای مختلفی ساخته شده اند لوله هایی با متراژهای کوچکتر و بزرگتر نیز در نصب داربست کاربرد دارند.

داربست ها اغلب که از لوله های فلزی تشکیل می‌شوند که به عنوان تکیه‌گاه برای بخشی از دیگر سازه‌ها هم استفاده می‌شوند.

برای ساخت داربست ، لوله های فولادی بدون درز با قطر ۴۸ میلیمتر بیشترین کاربرد را دارد.

 

 لوله مانیسمان 

لوله های مانیسمان (برگرفته از نام مخترع آلمانی این لوله) که با نام بدون درز نیز شناخته میشود. مانیسمان به آن دسته از لوله های فولادی گفته میشود که در فرآیند تولید آنها از انواع روشهای جوش فلزات استفاده نمیشود و تفاوت دیگر آنها در ماده اولیه محصولات میباشد.

لوله های مانیسمان عموما با کشش و نورد شمش های گرد فولادی تولید می شوند که در صنایع مختلف به لحاظ استفاده از متریال و مواد اولیه با کیفیت و عدم جوش و آسیب پذیری و عمل فشار بیشتر از سایر لوله ها مورد استفاده قرار میگیرد.

 

کاربرد لوله های مانیسمان 

این لوله بــراى کاربردهاى مختلــفی در صنعت بکار گرفته مى شــوند به خصوص در مواقعى که فشــار بالا در سیســتم بکار گرفته شــده باشــد استحکام لوله ها جوابگوی فشار های بالا میباشد. در صنایعى مانند ســاخت مخازن تحت فشار، انتقال سیالهای پر فشار و… بکار میرود.

 

استاندارد لوله های مانیسمان 

استاندارد و قطر لوله های بدون درز ( مانیسمان SEAMLESS) استاندارد خارجی لوله های بدون درز ( DIN 2440 و API5L/ASTM A53/ASTM A106 – SCH 20 DIN 2441 و API5L/ASTM A53/ASTM A106 – SCH 40 و SCH 80 ) استاندارد ایران برای لوله های بدون درز ( ISIRI 3360 و ISIRI 3574 ) رده های ۴۰ و ۸۰ برای فشار قوی هستند .

 

لوله درز مستقیم ( لوله درزدار ) :

جهت ساخت اینگونه لوله ها از ورق های فولادی و جوشکاری استفاده میشود بدین منظور ورق با ضخامت مورد نظر و براساس سایز لوله برش خورده و پس عبور از غلطک های نورد به شکل گرد در می آیند لوله های درزدار به دو روش جوشکاری زیرپودری (SAW) و جوشکاری مقاومت الکتریکی تولید میشوند.با توجه به روند ساخت لوله درزدار میزان تحمل فشار در لوله درزدار نسبت به لوله بدون درز کمتر است.

 

کاربرد لوله های درز مستقیم :

این لوله ها جهت تولید انواع پروفیل های ساختمانی ، لوله های شوفاژی ، لوله های گازی استفاده می شود.

استاندارد انواع لوله های درز مستقیم :

لوله های درز مستقیم (ERW)

استاندارد ورق های نوردی طبق : ورقهای سرد روغنی DIN 1623-1  ، DIN EN 10025 و برای ورقهای گرم API 5L

استانداردهای لوله های آب، گاز و صنعتی طبق : DIN 2440، DIN 2394-1، BS 1387، API 5L، BS 1139-1

استانداردهای کنترل کیفیت گالوانیزاسیون طبق : DIN EN 10240 / DIN 2444

استاندارد قوطی های صنعتی و ساختمانی طبق : EN 10219-2 / DIN 2395-3

 

لوله اسپیرال 

یکی دیگر از روشهای تولید لوله ، تولید به روش اسپیرال میباشد که در این روش ابتدا ورق در ضخامتهای مختلف با گذشتن از چندین غلطک در ابعاد متناسب با قطر دهانه لوله به صورت رول از دهانه دستگاه نورد لوله به حالت مارپیچ خارج گردیده و به وسیله دو الکترود جوش داده میشود.لوله های اسپیرال فولادی عموما در سایزهای بالا تولید و معمولا در صورت عدم وجود سایزهای سفارشی در صنعت لوله از این نوع روش تولید لوله استفاده میشود.

 

کاربرد لوله های اسپیرال :

لوله های اسپیرال یکی از پرمصرف ترین تجهیزات مورد استفاده در خطوط انتقال گاز ، آب ، نفت ، هوا ، در صنایع پتروشیمی ، نیروگاهی ، آبرسانی ، آب و فاضلاب و …. می باشد.

 

استانداردهای لوله اسپیرال 

موارد مصرف لوله های اسپیرال به دلیل بالا بودن قطر خروجی لوله ( سایز بالا ) معمولا در خط لوله آب با استاندارد AWWA-C200 خط لوله نفت و گاز با استاندارد IPS-M-PI-190 انجام میگیرد.

 

لوله گالوانیزه 

لوله های گالوانیزه به دو دسته لوله های فولادی گالوانیزه و لوله های آهنی گالوانیزه(که به لوله آهنی سفید نیز معروف اند)تقسیم میشوند لوله های گالوانیزه به دو صورت گالوانیزه سرد و گرم تولید میشوند که روش ساخت این نوع لوله ها مانند لوله های درز مستقیم است همچنین جنس این لوله ها از آهن سفید نورد شده است که درز آن توسط دستگاه های درز جوش به هم جوش داده می شود که در روند تولید لوله های گالوانیزه گرم لوله را در فلز روی مذاب فرو می برند ولی در روش تولید لوله گالوانیزه سرد برای اضافه کردن فلز روی از چهار روش (الکترولیتی ، پوشش دهی مکانیکی ،‌ متالیزینگ [اسپری کردن] و رنگ کردن ) استفاده میکنند که معمولا در این نوع روشها ضخامت لایه روی از روش گالوانیزه گرم کمتر است.

 

کاربرد لوله های گالوانیزه 

این نوع لوله گالوانیزه گاهی برای تخلیه فاضلاب لوازم بهداشتی کوچک به کار برده می شود ولی مورد استفاده اصلی آنها برای انتقال آب و گاز یا در گلخانه ها می باشد.

 

استاندارد لوله های گالوانیزه 

استاندارد ایران جهت مصرف در منازل، آپارتمان ها ، مجتمع های تجاری استاندارد ISIRI 3360

استانداردASTM آمریکا A53 مشخصه برای لوله های فولادی با پوشش روی(گالوانیزه) جوشکاری شده و بدون درز

استاندارد آلمان DIN 50136

لوله استیل 

لوله استیل از ترکیب فلز آهن با عناصری مانند کربن( کمتر از ۲%) ،‌ کروم ، نیکل ، مولیبدن و… ساخته میشود همچنین به دلیل استفاده عنصر کروم در ساخت لوله های استیل ، یکی از بارزترین خواص آن مقاومت در برابر زنگ زدگی است که همین دلیل باعث قرار گیری این محصول در سبد پرکاربردترین لوله های مورد استفاده در صنایع شده است.

 

کاربرد لوله های استیل 

لوله استیل یکی از پرمصرف ترین تجهیزات مورد استفاده در خطوط انتقال گاز ، آب ، نفت ، هوا ، در صنایع نفت ، گاز پتروشیمی ، نیروگاهی ، صنایع غذایی ، دارویی و شیمیایی می باشد.

 

استاندارد لوله های استیل 

لوله استیل ۳۰۴ برای خطوط آب سختی گیری شده و هوای فشرده ابزار دقیق

لوله استیل ۳۱۶برای خطوط نمونه گیری

لوله استیل ۳۱۷برای خطوط حاوی آب دریا با قطر نامی ۱۵۰ و کوچکتر

استاندارد ابعاد و ضخامت لوله استیل : ANSI B36.19

 

لوله جدارچاه 

این نوع لوله از لوله های فولادی تولید میشوند که در وزن ها و ضخامت های مختلف در دونوع شیاردار و بدون شیار تولید میگردد که پرکاربردترین استفاده آن جلوگیری از ریزش و آبدهی چاه های عمیق خاکی است.

 

کاربرد لوله های جدار چاه 

جلوگیری از ریزش و کاهش یا حذف ماسه دهی دیوارهٔ چاه

جدا سازی طبقات مختلف آب، نفت و گاز در مخزن

کاهش یا حذف هزینه لایروبی و تغییر محل چاه

عدم انسداد شیارها بعلت (V) شکل بودن شیارها

افزایش عمر مفید و اقتصادی چاه

 

استاندارد لوله جدارچاه 

لوله های جدارچاه تا به امروز در ۴ نسل تولید شده است که هر نسل ویژگی های گوناگون و تکمیل کننده نسل قبل خود است که عبارت است از :

۱- نسل اول لوله های جدار چاه هوا برشی             ۲- نسل دوم لوله های جدار چاه قوسی

۳- نسل سوم لوله های جدار چاه کرکره ای             ۴- نسل چهارم لوله جدار چاه اسکرین جانسون

 

لوله آتشخوار 

لوله آلیاژی که قابلیت عبور مایع یا گاز در درجه حرارت و فشار بالا را دارد لوله آتشخوار نامیده میشود. درجه حرارت در لوله های آتشخوار ۴۵۰ درجه سانتی گراد و فشار مایع به ۳۲ اتمسفر برای لوله های با قطر ۶۴ میلیمتر به بالا و حداقل ۸۰ اتمسفر برای لوله های با قطر کمتر از آن می رسد. عملیات حرارتی جوشکاری بایستی در درجه حرارت ۵۲۰ تا ۶۰۰ درجه سانتی گراد و کمینه ۱۵ دقیقه صورت پذیرد.

 

کاربرد لوله آتشخوار 

فولاد آتشخوار معمولا در صنایع گاز، نفت، شیمیایی و پتروشیمی استفاده می شود، مخصوصا برای ساخت دیگ بخار، مخزن فشار، مبدل های حرارتی، کوره ها، جدا کننده ها، مخزن راکتور هسته ای، مخزن گاز و نفت، ذخیره سازی نفت مایع، براکت هیدرولیکی و غیره کاربرد دارد.

استانداردهای لوله آتشخوار 

از فولاد های آتشخوار ،فولاد ۱۷Mn4 با استاندارد: DIN 17175 را می توان نام برد،ترکیب شیمیایی آن با ۱۷ تا ۲۰ صدم درصدکربن C و ۹۰ تا ۱۲۵ صدم درصد منگنز MN توان تحمل ۵۸۵ درجه سانتیگراد حرارت را دارد و میتواند در ضخامت تعریف شده تا ۲۰ بار فشار را متحمل شده و مانع خروج فشار متراکم شده میگردد.

 

لوله گوشتدار 

بدلیل ضخامت بالا دیواره ها ، این لوله را در بازار اصطلاحا لوله گوشتدار یا ضخیم بار می نامند. به دلیل ضخامت بالای لوله و نداشتن قابلیت جوش همانند لوله های درز مستقیم ، از این رو برای تولید این لوله ها مانند لوله های مانیسمان از مراحل نورد شمش فولاد استفاده میشود که به دلیل این تشابه تولید لوله های گوشتدار جزئی از انواع لوله های مانیسمان قرار میگیرند.

 

کاربرد لوله های گوشتدار( ضخیم بار ) :

لوله های سایز پائین و سایز بالای گوشتی و ضخیم بار جهت سیستم های هیدرولیک ، پنوماتیک ، ساخت جک های کوچک صنعتی ، لوله های فشار قوی و جهت مصارف خودرو سازی مورد استفاده قرار میگیرند.

لیست قیمت لوله مانیسمان

برای دریافت قیمت لوله مانیسمان تماس حاصل فرمایید

قیمت لوله داربستی , لیست قیمت لوله داربست

جدول قیمت لوله

 

نامسایز (inc)وزن شاخه ( m.m )قیمت
لوله مانیسمان رده ۴۰۱.۲۷۵۲.۰۰۰
لوله مانیسمان رده ۴۰۳.۴۱۰۶۲.۰۰۰
لوله مانیسمان رده ۴۰۱۱۴۸۴.۵۰۰
لوله مانیسمان رده ۴۰۱.۴ ۱۱۹۱۰۲.۵۰۰
لوله مانیسمان رده ۴۰۱.۲ ۱۲۲۱۳۰.۵۰۰
لوله مانیسمان رده ۴۰۲۳۱۱۸۲.۰۰۰
لوله مانیسمان رده ۴۰۱.۲ ۲۴۸۲۷۶.۰۰۰
لوله مانیسمان رده ۴۰۳۶۵۳۷۱.۰۰۰
لوله مانیسمان رده ۴۰۴۹۵۴۷۹.۰۰۰
لوله مانیسمان رده ۴۰۵۱۲۵۷۱۲.۰۰۰
لوله مانیسمان رده ۴۰۶۱۶۵۸۳۶.۰۰۰
لوله مانیسمان رده ۴۰۸۲۵۰۵.۱۴۰
لوله مانیسمان رده ۴۰۱۰۳۵۵۵.۱۴۰
لوله مانیسمان رده ۴۰۱۲۴۷۰۵.۱۴۰
لوله مانیسمان رده ۴۰۱۴۵۶۰۵.۳۴۰
لوله مانیسمان رده ۴۰۱۶۷۳۰۵.۳۴۰

نام سایز ( inc )وزن شاخه ( m.m )قیمت
لوله مانیسمان رده ۸۰۱.۲۱۰۵۲.۰۰۰
لوله مانیسمان رده ۸۰۳.۴۱۳۶۲.۰۰۰
لوله مانیسمان رده ۸۰۱۱۸۸۴.۵۰۰
لوله مانیسمان رده ۸۰۱.۴ ۱۲۵۱۰۲.۵۰۰
لوله مانیسمان رده ۸۰۱.۲ ۱۳۲۱۳۰.۵۰۰
لوله مانیسمان رده ۸۰۲۴۳۱۸۲.۰۰۰
لوله مانیسمان رده ۸۰۱.۲ ۲۶۶۲۷۶.۰۰۰
لوله مانیسمان رده ۸۰۳۹۰۳۷۱.۰۰۰
لوله مانیسمان رده ۸۰۴۱۳۲۴۷۹.۰۰۰
لوله مانیسمان رده ۸۰۵۱۸۰۷۱۲.۰۰۰
لوله مانیسمان رده ۸۰۶۲۵۵۸۳۶.۰۰۰
لوله مانیسمان رده ۸۰۸۳۹۰۵.۱۴۰
لوله مانیسمان رده ۸۰۱۰۵۷۵۵.۱۴۰
لوله مانیسمان رده ۸۰۱۲۷۹۲۵.۱۴۰
لوله مانیسمان رده ۸۰۱۴۹۴۸۵.۳۴۰
لوله مانیسمان رده ۸۰۱۶۱۲۰۰۵.۳۴۰